URBANOVIC BETLÉM
Jiřina Hánová

V našem časopisu Betlemář č. 73 byla, kromě zajímavých článků, informace o firmě Urbanglass, vyrábějící skleněné figurky. Přiznám se, že mne nejdřív zaujala možnost objednat jakoukoli figurku podle vlastní představy. Mám totiž dobrého známého - kaktusáře, a já pro něho nikdy nemůžu sehnat dárek. Teď tu byla v reklamě celá přehlídka kvetoucích kaktusů, nevěděla jsem, který vybrat dřív. Nabízela se současně příležitost objednat dárky pro rodinu. Urbanovům není zatěžko nic, vyrobili pro pravnučku děvče s raketou a míčkem, pro snachu vázu s kopretinami.

To už jsem ale odsunula do zapomnění mnohokrát vyslovený slib: už ani jeden další betlém! Sklenění betlemáčci byli tak povedení, že to nešlo nemít je. Výběr byl velké trápení, když se nabízelo tolik krásy, a všechno přece jen nešlo chtít. Tedy hned...

Urbanovi přivezli pět krabic pečlivě uložených postaviček, stromů, oveček, pejsky, objednané dárky, a já teď jen prohlížím, obdivuju - a plánuju přírůstky. Na fotografiích zatím nenajdete anděla-Gloria, ten bude příště.

P. S. V článku se píše, že figurky jsou krásné a drahé. Opravdu jsou překrásné, ale kolik práce asi dal drobounký klukův koníček, Štěpánova jelita!