Velká výstava betlémů 2021

VÝZVA PRO DĚTI A MLÁDEŽ

Každoroční betlemářská soutěž pro děti, pořádaná ve spolupráci Spolku českých betlemářů, Kanceláře Senátu a firmy On tisk, si získala velkou popularitu. Patnáct ročníků už byla hezká tradice, která ale bohužel skončila.

Rádi bychom nějak pokračovali, doba je ovšem vzhledem ke coronaviru velice nejistá, tak přicházíme se zcela jiným formátem. Chceme tím umožnit všem dětem a mládeži výtvarně se realizovat v době předvánoční. Vyhlašujeme akci, při které účastníci vyrobí betlém a vystaví jej kdekoliv, kde ho může někdo vidět, třeba za oknem svého bytu, ale i na místní výstavě betlémů, ve výkladní skříni obchodů. Takových míst je bezpočet a jistě přijdete i na jiné způsoby, jak svůj vytvořený betlém vystavit. Dětem se způsobem vystavení jistě rádi pomohou i dospělí. K vystavenému betlému nezapomeňte přiložit logo výstavy, které můžete namalovat nebo vytisknout z přiloženého dokumentu. Přidat můžete i logo Spolku českých betlemářů, které také najdete pod článkem.

Akci jsme nazvali Velká výstava betlémů 2021, protože může obsáhnout každý kout naší republiky a počet betlémů není nijak omezen. Podívejte se na propozice níže a už přemýšlejte, jaký betlém vytvoříte!

Na vaše betlémy se těší

SPOLEK ČESKÝCH BETLEMÁŘŮ A SPOLEČNOST ON TISK