MOJE POSLEDNÍ VÝSTAVA
Milan Zábranský

Od 28. 11. 2021 do 2. 2. 2022 se uskutečnila v Muzeu Karlova mostu tradiční výstava betlémů. Šlo o desátou akci v těchto prostorách, už první výstava se konala o Vánocích 2007/2008, kdy jsme zde vystavovali 19 betlémů Vojtěcha Kubašty. Zároveň šlo o připomínku 15. výročí založení Spolku českých betlemářů a o jednu z mála výstav betlémů v Praze, které se v této covidem postižené době konaly.

Zájem o vystavování svých či sbírkových exponátů projevilo třináct betlemářů - členů Spolku českých betlemářů, včetně Mgr. Ivany Sieberové, členky Plzeňských betlemářů.

 Do jediného sálu se podařilo všechno nainstalovat, vedle Pražského Jezulátka, jako dárku pro místní křižovníky, figuríny sv. Mikuláše, Lucky a dalších postav, objevujících se v předvánočních průvodech, které naaranžoval PhDr. Cihla, pracovník Muzea Karlova mostu. Instalaci našich exponátů provedly Jana Zábranská s Lenkou Vlkovou. Já jsem díky své špatné pohyblivosti jen hrál roli ideového poradce. Myslím, že se jim to povedlo, protože ohlas výstavy u diváků byl velmi dobrý.